Helsinkio keltų uostai ir terminalai

Paskutinį kartą atnaujinta


Helsinkyje šiuo metu yra keturi uostai ir šeši terminalai keleiviniams keltams. Tačiau tai gali pasikeisti, nes keltų operatoriai atvyksta ir išvyksta iš įvykio vietos. Šiuo metu yra:

  • Vuosaari – Hanzos terminalas
  • Katajanokka
  • Pietų uostas – Olipmijos terminalas
  • Pietų uostas – Makasiini terminalas
  • Vakarų uostas – 1 terminalas
  • Vakarų uostas – 2 terminalas

Žinoti teisingą keltų terminalą tikrai svarbu, nes jie yra paskirstyti po miestą. Norėdami sužinoti, kuriam keltų terminalui priklausote, naudokite šį žemėlapį ir mūsų vadovą.

Map of Helsinki with ferry ports marked.
Helsinkio žemėlapis su pažymėtais keltų uostais.

Hansa terminalas, Helsinkis Vuosaari

Vuosaari uostas yra pagrindinis Helsinkio krovinių uostas, esantis rytiniame priemiestyje. Čia į uostą atplaukia daug didelių krovininių laivų. Be to, čia kursuoja keleiviniai keltai iš Finnlines (į/iš Liubeko/Travemiunde, Vokietija), Finbo Cargo (į/iš Talino-Muuga) ir Tallink-Silja (taip pat į/iš Talino-Muugą). Keltai į/iš Talino-Mugos uosto plaukia tik su transporto priemonėmis.

Kadangi jis yra Helsinkio pakraštyje, šiais keltais geriausia keltis, jei keliaujate su transporto priemone, kad išvengtumėte spūsčių miesto centre. Nepaisant to, uostą galima pasiekti be transporto priemonės, važiuojant metro iki galutinės stotelės, o vėliau persėdant į trumpą autobusą.

Daugiau informacijos Čia

Katajanokka terminalas, Helsinkis Katajanokka

Katajanokka terminalas yra maždaug 2 km nuo Helsinkio centro. Iš esmės jis yra centre, šiek tiek už senojo turgaus ir Allas jūros baseino Katajanokka saloje. Šiuo metu „Viking Line“ yra vienintelis komercinis operatorius, plaukiantis iš čia, laivai plaukia į Taliną ir Stokholmą. Katajanokka terminalą lengvai pasieksite pėsčiomis per 20 minučių nuo centrinės geležinkelio stoties arba tramvajumi (čia nevažiuoja autobusai). Saugokitės, kad tramvajus prieš išvykstant gali prisipildyti.

Daugiau informacijos Čia
Aboard a ferry docked at Olypmia Terminal, towards the left is Makasiini terminal, and to the right, a Viking Line ship docked at Katajanokka.
Aboard a ferry docked at Olypmia Terminal, towards the left is Makasiini terminal, and to the right, a Viking Line ship docked at Katajanokka.

Olimpijos terminalas, Helsinkio pietinis uostas

„Olympia“ terminalas taip pat yra labai arti Helsinkio centro. Katajanokka driekiasi į rytus nuo senojo turgaus, o Pietų uostas eina į pietus nuo senojo turgaus. Iš „Olympia Terminal“ – vienintelio reguliaraus keleivių vežimo kelto – „Tallink-Silja“ kasdien išvyksta į/iš Stokholmo. Olympia terminalą galima pasiekti tramvajumi arba pėsčiomis nuo centrinės geležinkelio stoties per 20 minučių.

Daugiau informacijos Čia

Makasiini terminalas, Helsinkio pietinis uostas

Makasiini yra arčiausiai miesto centro esantis keltų terminalas, esantis South Harbour, tarp senojo turgaus ir Olimpijos terminalo. Šiuo metu vienintelis čia kursuojantis keltas yra St. Peter Line, gana dažnai kursuojantis į Sankt Peterburgą, taip pat retai kursuojantis į Taliną ir Stokholmą.

Daugiau informacijos Čia

1 terminalas, Helsinkio vakarinis uostas

Helsinkio vakarinis uostas yra Jätkäsaari rajono pabaigoje, kur buvo pastatyti du nauji keltų terminalai. 1 terminalas yra arčiausiai miesto centro ir šiuo metu aptarnauja Tallink-Silja keltus į Taliną. Jį galima pasiekti tramvajumi, arba ~40 minučių pėsčiomis nuo centrinės geležinkelio stoties.

Daugiau informacijos Čia
View towards Jätkäsaari and West Harbour, with Terminal 2 closest, and Terminal 1 in the background.
View towards Jätkäsaari and West Harbour, with Terminal 2 closest, and Terminal 1 in the background.

2 terminalas, Helsinkio vakarinis uostas

Helsinkio vakarinio uosto 2-asis terminalas yra šalia 1-ojo terminalo. Tai įspūdingas naujas keleivinių keltų terminalas, aptarnaujantis keltus iš Tallink-Silja ir Eckerö Line. Jį galima pasiekti iš to paties tramvajaus kaip ir 1 terminalo, tik viena papildoma (ir galutinė) stotelė arba pėsčiomis maždaug 45 minutes nuo centrinės geležinkelio stoties.

Daugiau informacijos Čia
Sklandžiam svetainės veikimui, jūsų naršymo patirties gerinimui bei rinkodarai naudojame slapukus. Spausdami sutinku ar toliau naršydami svetainėje, Jūs sutinkate su slapukų įrašymu. Daugiau informacijos