Stokholmo keltų uostai ir terminalai

Paskutinį kartą atnaujinta


Stokholmas yra keleivinių keltų transporto centras Baltijos jūroje, iš kurio keltai dažnai kursuoja iš daugelio uostų į daugybę vietų Švedijoje ir visoje Baltijos jūroje. Stokholme ypač svarbu atkreipti dėmesį, iš kur išvyksta jūsų keltas, nes jis gali būti netoli miesto centro ir gali būti už 100 kilometrų. Nepaisant daugybės uostų dideliame regione, paprastai su kelto operatoriumi galima susitarti dėl susisiekimo autobusu iš Stokholmo centro, taip pat dėl viešojo transporto galimybių.

Šie šeši uostai yra tie, kuriuose vyksta reguliarus keleivinių ir transporto priemonių keltų eismas Stokholme iš šiaurės į pietus:

  • Grisslehamn – mažas miestelis, esantis apie 100 km nuo Stokholmo
  • Kapellskär – mažas miestelis, esantis maždaug 80 km nuo Stokholmo
  • Värtahamnen – miesto centras
  • Frihamnen – miesto centras
  • Stadsgården – miesto centras
  • Nynäshamn – mažas miestelis, esantis maždaug 60 km į pietus nuo Stokholmo

Įeikime į tai.

Map of Stockholm County with Stockholm's passenger ferry ports marked
Stokholmo apskrities žemėlapis su pažymėtais Stokholmo keleivinių keltų uostais.

Grisslehamnas

Grisslehamn yra mažas miestelis pačiame šiauriniame Stokholmo apskrities taške. Grisslehamn yra daugiau nei 100 km į šiaurę nuo Stokholmo miesto centro, todėl jis yra toliausiai su Stokholmu susietas keleivių uostas. Eckerö Linjen kasdien kursuoja keltu tarp Grisslehamn ir Eckerö, Alandų (Suomija).

„Eckerö Linjen“ siūlo susisiekimą autobusu, jungiantį Grisslehamną su Stokholmu, Norteljė ir Upsala, derinant su išvykimo laiku.

Kapellskär

Kapellskär yra daugiau nei 80 km į šiaurę nuo Stokholmo centro. Finnlines užsuka į uostą čia, jų laivai išplaukia į Turku (Naantali) per Alandą. Viking Line taip pat vykdo kai kurias operacijas iš čia, taip pat vyksta į Alandų salą. Taip pat su DFDS galima pasiekti Paldiskį, Estiją.

Siūlomos kelios autobusų jungtys.

Map of Stockholm city center with Värtahamnen, Frihamnen, and Stadsgården ports marked.
Map of Stockholm city center with Värtahamnen, Frihamnen, and Stadsgården ports marked.

Värtahamnen

Värtahamnen yra pagrindinis Tallink-Silja uostas Stokholme, iš kurio laivai plaukia į Helsinkį, Turku, Alandų salas, Rygą ir Taliną. Iš Tallink-Silja kursuoja pervežimo autobusai, kurie važiuoja tiesiai į miesto centrą, kitu atveju važiuokite vietiniu autobusu arba eikite 500 m iki Gärdet metro, kuris greitai nuvažiuos į centrą. Taip pat atkreipkite dėmesį, kad laivui atvykus į autobusą ir metro važiuos šimtai, jei ne tūkstančiai žmonių, todėl gali būti naudinga iš anksto turėti bilietą ir susiplanuoti maršrutą.

Frihamnenas

Frihamnen yra gana netoli Värtahamnen ir yra Stokholmo uostas, skirtas St. Peter Line (laivai į Helsinkį ir toliau į Sankt Peterburgą), taip pat dauguma kruizinių laivų, kurie Stokholmą lanko ištisus metus. Panašiai kaip Värtahamnen, čia yra susisiekimo autobusai ir metro galimybė.

Stadsgården

Stadsgården yra artimiausias keleivinių keltų uostas į Gamla Stan, Stokholmo senamiestį. Iš čia veikia Viking Line, o laivai išvyksta į Alandų salą, Turku ir Helsinkį. Yra vietiniai autobusai, taip pat pervežimo autobusai, kuriuos valdo „Viking Line“. Uostas yra maždaug 20 minučių pėsčiomis nuo Gamla Stan ir 45 minutės nuo T-Centralen.

Nėra patogaus susisiekimo metro su Stadsgården, todėl autobusas arba pėsčiomis yra vienintelis perspektyvus pasirinkimas. Planuoti iš anksto!

Departing Stockholm aboard a ferry from Stadsgården port.
Departing Stockholm aboard a ferry from Stadsgården port.

Nynäshamnas

Nynäshamnas yra 60 km į pietus nuo Stokholmo. Daugelis kruizinių laivų prisišvartuoja į Nynäshamną, kai lankotės Stokholme, kaip ir „Stena Line“ (su pervežimais į Ventspilį, Latvija) ir „Destination Gotland Ferries“ (su ryšiais su Gotlandu).

Kaip ir kituose uostuose, pervežimus autobusais siūlo ir organizuoja operatoriai, kad atitiktų keltų atvykimo ir išvykimo grafikus. Nynäshamn taip pat turi lengvojo geležinkelio stotį, iš kurios maždaug per valandą pasieksite Stokholmą.

Sklandžiam svetainės veikimui, jūsų naršymo patirties gerinimui bei rinkodarai naudojame slapukus. Spausdami sutinku ar toliau naršydami svetainėje, Jūs sutinkate su slapukų įrašymu. Daugiau informacijos