Talino keltų uostai ir terminalai

Paskutinį kartą atnaujinta


Talinas yra svarbus keleivinių keltų eismo Baltijos jūroje mazgas. Iš Talino kursuoja daug keltų, įskaitant Eckerö Line, St Peter Line, Tallink Silja ir Viking Line. Be to, kasmet Taline apsilanko daug kruizinių laivų. Palyginti su Helsinkiu ar Stokholmu, Talinas yra mažesnis miestas, o jo keleivinių keltų uostai yra netoli miesto centro. Keltai yra svarbi Talino ekonomikos ir daugelio žmonių kasdienio gyvenimo dalis.

Kiek keltų uostų yra Taline?

Keleivių ir transporto priemonių keltų eismui Taline ir jo apylinkėse yra trys svarbūs uostai: Senamiesčio uostas, Muugos uostas ir Paldiskis. Paldiski uostas nėra tiksliai Taline, bet mes jį įtrauksime, nes jis yra glaudžiai susijęs.

Paldiski uostas yra maždaug 45 km į vakarus nuo Talino, o Muuga yra apie 16 km į rytus.
Paldiski uostas yra maždaug 45 km į vakarus nuo Talino, o Muuga yra apie 16 km į rytus.

Talino senamiesčio uostas

Talino senamiesčio uoste yra du terminalai keltų keleiviams – A ir D terminalai. Jei atvykstate iš Helsinkio, Stokholmo ar Sankt Peterburgo, jūsų keltas greičiausiai atvyks ir išplauks iš Senamiesčio uosto.

Senamiesčio uostas – A terminalas

A terminale plaukia Viking Line keltai iš Helsinkio, Eckerö Line (Suomija) iš Helsinkio, taip pat St. Peter Line iš Sankt Peterburgo. Atkreipkite dėmesį, kad nuo koronaviruso pradžios St. Peter Line neveikia.

Senamiesčio uostas – D terminalas

Terminalas-D turi visus Tallink-Silja laivus. Šiuo metu „Tallink“ yra didžiausias keltų operatorius Taline ir turi keltus iš senojo miesto uosto į Helsinkį ir Stokholmą.

Kaip arti Talino senamiesčio uostas yra nuo miesto centro ir senamiesčio?

Senamiesčio uostas yra maždaug 1 km nuo senamiesčio ir miesto centro. Nuo Senamiesčio uosto iki senamiesčio ar miesto centro nueisite per 15-20 minučių. Jei turite daug krepšių arba nenorite vaikščioti, yra viešųjų autobusų, kurie sustoja prie kiekvieno terminalo. Taip pat yra daug taksi. Profesionalų patarimas: Taline taip pat veikia taksi programėlės, tokios kaip Bolt ir Uber.

Kokiu atstumu yra D terminalas nuo A terminalo Taline?

Iš A terminalo į D terminalą nueisite maždaug per 10 minučių.

Kokiu atstumu yra Old City Harbor nuo oro uosto Taline?

Talino oro uostas (TLL) yra maždaug 6 km nuo Old City Harbor. Geriausias variantas yra taksi, tačiau iš D terminalo į oro uostą taip pat galite važiuoti tiesioginiu tramvajumi.

Taline nuo senojo uosto D terminalo ir A terminalo iki miesto centro nueisite per 15–20 minučių.
Taline nuo senojo uosto D terminalo ir A terminalo iki miesto centro nueisite per 15–20 minučių.

Muugos uostas

Talino Muugos uostas yra krovinių uostas, esantis maždaug 16 km (10 mylių) nuo Talino centro. Į Helsinkį (Vuosaari uostas) kursuoja keltai, kuriuos valdo Tallink-Silja (Jūros vėjas) ir Eckerö Line (Finbo Cargo). Šiuos keltus gali plaukioti tik keleiviai, keliaujantys su transporto priemonėmis (pėstinių keleiviai neįleidžiami). Šiuos keltus dažnai rekomenduojame keliaujantiems su transporto priemonėmis ar vilkikų vairuotojais, nes jie vengia judrių Talino ir Helsinkio miestų centrų.

Muugos uostas yra maždaug 16 km nuo Talino centro.
Muugos uostas yra maždaug 16 km nuo Talino centro.
Sklandžiam svetainės veikimui, jūsų naršymo patirties gerinimui bei rinkodarai naudojame slapukus. Spausdami sutinku ar toliau naršydami svetainėje, Jūs sutinkate su slapukų įrašymu. Daugiau informacijos