Greičiausias keltas iš Stokholmo į Helsinkį

Paskutinį kartą atnaujinta


Su Suomijos ir Švedijos sostinėmis yra geras susisiekimas keleivinių keltų paslaugomis. Atstumas tarp Stokholmo ir Helsinkio yra maždaug 250 mylių arba 400 km, todėl tai yra puiki vienos nakties kelionė. Labai įprasta savaitgalį aplankyti Helsinkį iš Stokholmo. Pavyzdžiui, iš Stokholmo išvykti penktadienio vakarą, atvykti į Helsinkį šeštadienio rytą, o paskui išvykti iš Helsinkio šeštadienio vakare ir grįžti į Stokholmą sekmadienio rytą. Toks pat kelionės tipas yra įprastas iš Helsinkio į Stokholmą. Jei gyvenate Stokholme ar Helsinkyje, ši kelionė yra prieinamas būdas pabėgti savaitgaliui.

Stokholmą ir Helsinkį skiria tik maždaug 400 km (250 mylių).
Stokholmą ir Helsinkį skiria tik maždaug 400 km (250 mylių).

Su Suomija ir Švedija yra geras susisiekimas keltais. Daugelis suomių ir švedų naudojasi keltais, ypač dėl galimybės apsipirkti be muito / neapmokestinimo laive. Kainos už tam tikras prekes gali būti ypač geros, palyginti su žeme. Dėl šios priežasties iš Stokholmo vyksta daug „mini kruizų“, kurie vieną dieną plaukioja aplink Stokholmo archipelagą prieš grįžtant į Stokholmą.

Kiek laiko trunka keltas iš Stokholmo į Helsinkį?

Keltas tarp Stokholmo ir Helsinkio plaukia nuo 16 iki 17 valandų

Kiek keltų kursuoja tarp Stokholmo ir Helsinkio?

Tarp Stokholmo ir Helsinkio reguliariai kursuoja du keleiviniai keltai. Kadangi atstumas gana didelis, laivai dideli, o konkurencija maža, tai keltų tiesiai tarp Stokholmo ir Helsinkio kursuoja ne tiek daug (kaip, pavyzdžiui, tarp Helsinkio ir Talino ar Šiaurės Vokietijos ir Danijos). Šiuos laivus jau sunku vadinti keltais, nes visi jie talpina 2-3 tūkst. žmonių ir apima platų kajučių pasirinkimą bei pramogas laive, tokias kaip pirtys, šokių klubai, gyvi pasirodymai. Jie yra arčiau kruizinių laivų nei keltų.

1 variantas: Tallink-Silja M/S Silja Symphony + Serenada

Operatorius Tallink Silja logotipas
Trukmė 15:45 faktinė (+1 val. laiko juosta)
Išvykimai per dieną 1
Stokholmo uostas Värtahamnen
Helsinkio uostas South Harbor Olimpijos terminalas
Stotelė (-ės) Mariehamnas

Tallink-Silja ištisus metus vieną kartą per dieną kursuoja keltu tarp Stokholmo ir Helsinkio, trumpam sustodamas Alandų salose. Jie turi du panašius laivus M/S Silja Symphony ir M/S Silja Serenade, kurie yra vieni didžiausių Baltijos jūroje. Perėjimas trunka 15 valandų ir 45 minutes.

2 variantas: Viking Line

Operatorius Viking Line logotipas
Trukmė 15:40 faktinė (+1 val. laiko juosta)
Išvykimai per dieną 1
Stokholmo uostas Stadsgården
Helsinkio uostas Katajanokka
Stotelė (-ės) Mariehamnas

Viking Line paslauga iš esmės tokia pati kaip ir Tallink-Silja. Išvykdami kiekvieną vakarą 16.30 val., jie trumpam sustoja Mariehamne, o toliau važiuoja į Helsinkį ir kitą rytą atvyksta 10.10 val. Bendras kelionės laikas yra 15 valandų 40 minučių, todėl tai greičiausia srovė tarp Stokholmo ir Helsinkio. Laivai šiuo maršrutu yra vienodai dideli ir gerai aprūpinti gražiam vakarui.

Tikras greičiausias keltas

Bet palauk! Yra greitesnis būdas keltu! Jei plaukiate keltu iš Stokholmo į Turku, Suomiją (į vakarus nuo Helsinkio), kelto dalis yra tik 11 valandų su sustojimu Alandų salose arba 8,5 valandos (keleiviams tik su automobiliais) su Finnlines. Tada galite važiuoti arba nuvažiuoti 2 valandas traukiniu ar autobusu į Helsinkį!
Autobusai ir traukiniai iš Turku išvyksta kas valandą (iki Turku centro 5-10 min., važiuoti taksi ten kainuoja apie 5 eurus). Apskritai kelionė truks tik 11–14 valandų ir dažnai šie kelto bilietai yra pigesni nei tiesioginiai iš Stokholmo į Helsinkį.

Keltai iš Stokholmo į Turku

+

Traukiniai iš Turku į Helsinkį
Autobusai iš Turku į Helsinkį

Kiti keltai tarp Švedijos ir Suomijos

Daugelis keltų išvyksta iš įvairių Stokholmo ir aplinkinių uostų į Alandų salas, o kai kurie toliau plaukia į Turku/Naantali. Taip pat yra keltas iš Umeå, beveik 600 km į šiaurę nuo Stokholmo, į Vaasą Suomijoje.

Santrauka

Skirtingai nuo kai kurių kitų maršrutų (pvz., Helsinkio į Taliną), keltų operatorių kelionės laikas tarp Stokholmo ir Helsinkio nesiskiria. Su Viking Line ir Tallin Silja laive praleisite apie 15 valandų, o su St. Peter Line turėsite papildomą valandą. Šios kelionės visada vyksta per naktį, o nedideli skirtumai tarp operatorių nėra labai akivaizdūs.

Sklandžiam svetainės veikimui, jūsų naršymo patirties gerinimui bei rinkodarai naudojame slapukus. Spausdami sutinku ar toliau naršydami svetainėje, Jūs sutinkate su slapukų įrašymu. Daugiau informacijos