Greičiausias keltas iš Helsinkio į Taliną

Paskutinį kartą atnaujinta


Praktiškiausias kelias tarp Helsinkio Suomijos ir Talino Estijos yra keltu per Baltijos jūrą. Skrydis yra techniškai greitesnis (30 minučių skrydis), tačiau jis yra brangesnis ir nesutaupote tiek daug laiko, kai įskaičiuojate laiką, skirtą kelionėms į oro uostą ir iš jo, taip pat saugumo patikrinimą, bagažo laukimą ir tt Keltai Šiai kelionei yra teikiama pirmenybė, nes jie yra daug patogesni. Šiomis dienomis Baltijos jūrą galite kirsti keltu panašaus greičio trimis būdais:

The distance between Helsinki and Tallinn is about 80km, making it a short journey on a ferry.
The distance between Helsinki and Tallinn is about 80km, making it a short journey on a ferry.

1 variantas: Viking Line – M/S Viking XPRS

Trukmė nuo 2:15 iki 2:30
Išvykimai per dieną 2-3
Helsinkio uostas Katajanokka
Talino uostas Reisiterminas D

Viking Line XPRS keltas iš Helsinkio į Taliną nukeliauja nuo 2 valandų 15 minučių iki dviejų valandų 30 minučių, priklausomai nuo konkretaus tvarkaraščio. Tai nėra pats greičiausias keltas tarp Helsinkio ir Talino, tačiau Katajanokka terminalas yra gana arti Helsinkio centro, todėl jį pasiekti yra patogiau nei Vakarų uostą (Jätkäsaari). Katajanokka terminalas yra šalia tramvajaus stotelės, o šiaip 15-20 minučių pėsčiomis nuo geležinkelio stoties.

2 variantas: Eckerö linija – M/S Finlandia

Trukmė 2:15
Išvykimai per dieną 2-3
Helsinkio uostas Vakarų uosto 2 terminalas
Talino uostas Reisiterminas D

„Eckerö Line“ M/S Finlandia kelionė tarp Helsinkio ir Talino trunka 2 valandas ir 15 minučių, o kiekvieną dieną vyksta keli išvykimai. Iš Helsinkio laivas išplaukia iš Vakarų uosto Jätkäsaari, kurį pasiekti gali prireikti daugiau laiko (palyginti su Katajanokka ar pietiniu uostu). „Eckerö Line“ dažnai galite rasti paskutinės minutės keltų bilietus į Taliną už prieinamą kainą, todėl tai yra vienas iš mūsų lankytinų vietų Helsinkyje.

3 variantas: Tallink-Silja Line – Star ir Megastar

Trukmė 2:00
Išvykimai per dieną 2-3
Helsinkio uostas Vakarų uosto 2 terminalas
Talino uostas Reisiterminas D

Keltai Star ir Megastar iš Tallink-Silja yra greičiausi keltai, šiuo metu kursuojantys tarp Helsinkio ir Talino. Kelis kartus per dieną tarp Helsinkio ir Talino jie keliauja vos per dvi valandas.

4 variantas: Helsinkis Vuosaari – Tallinn Muuga (tik transporto priemonėms)

Trukmė nuo 2:45 iki 4:00
Išvykimai per dieną 5-8
Helsinkio uostas Vuosaari
Talino uostas Muuga

Tallink-Silja ir Finbo Cargo taip pat aptarnauja mažai žinomą keltą tarp Helsinkio (Vuosaari) ir Talino (Muuga). Keltas skirtas tik keliaujantiems su transporto priemonėmis. Kadangi keltas išplaukia iš uostų gerokai už kiekvienos vietos miesto centro, keliaujantiems su transporto priemone, ypač sunkvežimiais, gali būti greičiau.


Apskritai, visi trys čia aprašyti variantai yra greičiausi keltai tarp Helsinkio ir Talino. „Žvaigždė“ ir „Megažvaigždė“ laimi 15 minučių, bet tai yra nedidelis pranašumas prieš kitus. Tarp Helsinkio ir Talino yra laisvesni keltai, kurie gali trukti 3-4 valandas, tačiau pranašumo prieš kitus nėra daug (nebent plaukiate nakvyne ar norėtumėte didesnio, erdvesnio kelto). Atvykstant į Helsinkį iš Sankt Peterburgo ir Stokholmo, kai kurie operatoriai (pvz., Viking Line, Tallink-Silja ir St. Peter Line) šiais didesniais laivais greitai nukeliauja į Taliną ir atgal, prieš grįžtant į Sankt Peterburgą ar Stokholmą.

Iki 2018 m. Estijos keltu Linda Line iš Helsinkio į Taliną buvo galima nukeliauti per 1 valandą ir 40 minučių, tai daugeliui patiko, nes atvykti galėjai prieš pat laivui išplaukiant, o tik pietiniame uoste. . Tačiau tai nebeįmanoma, nes Linda Lina 2018 m.

checkPro Tip 1

Jei esate turistas, penktadienio vakarais rekomenduotume nekelti į vieną iš šių keltų, nes sutiksite daug girtų suomių, estų ir rusų, grįžtančių namo po darbo savaitės. Tai gali būti smagu, jei domitės karaoke.

checkPro Tip 2

Trumpoms kelionėms keltu, pavyzdžiui, iš Helsinkio į Taliną, jūsų bilietas tikrai neužteks vietos laive. Atvirų sėdimų vietų skaičius yra ribotas, o jei pavėluosite, galite dvi valandas sėdėti koridoriuje arba laiptinėje. Įlipę nedelsdami suraskite vietą atsisėsti ir pasidėkite ten savo daiktus.

Sklandžiam svetainės veikimui, jūsų naršymo patirties gerinimui bei rinkodarai naudojame slapukus. Spausdami sutinku ar toliau naršydami svetainėje, Jūs sutinkate su slapukų įrašymu. Daugiau informacijos