Ką nuveikti vieną dieną Stokholme

Paskutinį kartą atnaujinta


Vaizdas

Keltai į Stokholmą

Kodėl verta aplankyti Stokholmą?

Stokholmas yra Švedijos sostinė, esanti prie kanalų, jungiančių Milareno ežerą su Baltijos jūra. Mieste yra 14 salų, todėl Stokholmas dažnai vadinamas „Šiaurės Venecija“.

Šiandien tai gražus, gerai prižiūrimas miestas su daugybe muziejų, bažnyčių, pilių ir istorinių vietų, kurias aplankydami galėtumėte praleisti savaites. Todėl, jei Stokholme lankotės trumpam, svarbu planuoti iš anksto, kad galėtumėte kuo geriau išnaudoti savo ribotą laiką.

Šiame straipsnyje mes jums pasiūlysime planą, kaip geriausiai praleisti dienos kelionę Stokholme.


Atvykimas į miesto centrą iš uosto

Stadsgarden uostas: Jei atvykstate keltu per Stadsgarden uostą, galite nuvykti į miesto centrą 2 numerio autobusu arba 401, 413, 443, 445, 474 autobusais, nusipirkę viešojo transporto dienos bilietą.

Värtahamnen uostas: Jei atvykstate keltu per Vartahamnen uostą, galite nuvykti į miesto centrą 13 numerio tramvajumi, įsigiję viešąjį transportą.


Miesto tyrinėjimas


Kungsträdgården aikštė

Galite pradėti tyrinėti miestą nuo Kungsträdgården aikštės. Šalia aikštės yra parkas, kuriame visus metus vyksta festivaliai, parodos, sendaikčių turgūs.


Miesto rotušė

Tada nueisite iki Rotušės – vieno garsiausių Stokholmo pastatų. Šiandien pastatą naudoja miesto taryba ir centrinė miesto administracija. Kartu su santuokų registravimu čia taip pat rengiami banketai Nobelio premijos laureatų garbei.


Riddarholmen sala ir Stadsholmen sala

Riddarholmen sala ir Stadsholmen sala sudaro istorinį Stokholmo centrą, kuriame yra teismai ir vyriausybės institucijos. Riddarholmeno bažnyčia iškilusi virš Riddarholmen salos. Tai vienas seniausių pastatų mieste ir Švedijos karalių kapas. Iš salos per Riddarholmsbrunn tiltą galima patekti į Gamla Stan (senamiestį), išlaikiusį viduramžių išvaizdą ir dvasią. Čia yra Karališkieji rūmai ir Nobelio muziejus. Karališkieji rūmai yra dabartinė Švedijos karaliaus rezidencija. Rūmuose yra keli muziejai, kuriuose eksponuojami Švedijos karalių lobiai.


Djurgarden - "Muziejų sala"

Kaip alternatyvią laisvalaikio pramogą Stokholme galite keltis keltu iš Stokholmo Skeppsbron krantinės į Djurgarden salą, švedų pramintą muziejų sala. Čia yra įvairių muziejų: botanikų, grupės ABBA muziejus, pasakiškas muziejus Junibacken su Karlsonu ir Muminais. Šiaurės muziejuje sukaupta kolekcija, supažindinanti su Skandinavijos ypatumais.

Stokholmo metro

Taip pat verta paminėti Stokholmo metro, kuris yra vienas gražiausių metro pasaulyje ir kurį teisėtai galima vadinti atskira Stokholmo atrakcija. Nepraleiskite progos pasivažinėti po ilgiausią meno galeriją pasaulyje – taip dažnai vadinamas Stokholmo metro.


Maistas

Stokholmas yra brangus miestas, ir, žinoma, tas pats pasakytina ir apie maistą. Yra keletas variantų, kur galite sutaupyti pinigų ir skaniai pavalgyti. Pirmiausia – verslo pietūs, kurių galima įsigyti beveik visuose Stokholmo restoranuose. Verslo pietūs meniu nurodomi kaip Dagens rätt arba Dagens pietūs ir paprastai dirba nuo 11 iki 14 val. Kita prieinama alternatyva – naminiai patiekalai bažnyčios kavinėse. Meniu siūlomas platus mėsos, žuvies ir vegetariškų patiekalų pasirinkimas. Kitas skanaus ir nebrangaus maisto pasirinkimas Stokholme yra Švedijos vidaus rinkos. Kai kurios iš populiariausių yra Söderhallarna, Hötorgshallen ir Östermalms Saluhall maisto galerijos. Tai švedų mėgstamiausios vietos įsigyti šviežio maisto ir skanių užkandžių.

Linkime malonios kelionės ir tikimės, kad šis straipsnis padės planuoti savo viešnagę Stokholme. Jei staiga nespėjote kruopščiai suplanuoti savo vizito Stokholme, susiorientuoti padės miesto turistiniai centrai. Centrų darbuotojai jums pasakys visą reikalingą informaciją, pavyzdžiui, muziejų darbo valandas, kaip nuvykti metro, ir pateiks miesto žemėlapius. Ačiū ir gero plaukiojimo!

Keltai į Stokholmą
Sklandžiam svetainės veikimui, jūsų naršymo patirties gerinimui bei rinkodarai naudojame slapukus. Spausdami sutinku ar toliau naršydami svetainėje, Jūs sutinkate su slapukų įrašymu. Daugiau informacijos