Nepažymėtas Baltijos jūros uostas

Baltijos jūros keleivinių keltų uostų sąrašas

Baltijos jūroje yra daugiau nei 50 keleivinių keltų terminalų ir uostų, kuriuose vyksta reguliarus keleivinių keltų eismas. Kai kurie uostai turi vieną keleivių terminalą, o kiti turi kelis terminalus tame pačiame uoste (pvz., Talinas, Helsinkis). Šiame sąraše yra dauguma (jei ne visi) atitinkamų keleivinių uostų visoje Baltijos jūroje.

Paskutinį kartą atnaujinta 2022-04-17

Norėdami gauti daugiau informacijos, pasirinkite kiekvieną miestą, miestelį ar uostą

Danija

Danija driekiasi Baltijos ir Šiaurės jūrose. Baltijos pusėje didelis keltų eismas kursuoja tarp Danijos ir Vokietijos, Švedijos ir (ribotai) į Lenkiją.


Estija

Estija turi turtingą keltų pramonę dėl daugybės salų žemyninėje dalyje ir aplink ją. Didžiausi keleiviniai uostai yra Taline, kur didelis transporto ir keleivių srautas į Helsinkį. Kiti keleivinių keltų uostai yra Paldiskyje, Hiiumaa, Saremos ir Peipuso ežere.


Suomija

Suomija turi daug keleivinių keltų uostų Helsinkyje, Turku, Alandų salose, Hanko ir Vaasoje. Helsinkyje ir Alandų salose yra didelis kruizinių keltų srautas, o uostų ir terminalų skaičius yra painus. Turku turi tik du keleivinius uostus, o Vaasa ir Hanko - tik vieną.


Vokietija

Su šiaurine Baltijos jūros siena Vokietija turi turtingą jūrų istoriją. Iš Kylio, Liubeko/Travemunės ir kitų vietų kursuoja daug keleivinių keltų į Daniją, Švediją, Lenkiją ir net Suomiją.


Latvija

Dėl savo dydžio Latvija turi gerą susisiekimą keltais Baltijos jūra. Latvijoje yra trys pagrindiniai keltų uostai – Ventspilis, Ryga (sostinė) ir Liepoja.


Lietuva

Lietuvoje yra ribota keltų pramonė, iš pagrindinio Klaipėdos uostamiesčio retkarčiais kursuoja keltai.


Norvegija

Nors techniškai ne Baltijos jūroje, yra keletas keltų maršrutų, prasidedančių Baltijos jūroje ir baigiantis Norvegijoje, pavyzdžiui, iš Kopenhagos į Oslą ir Frederikshavno į Oslą. Norvegija turi gerai išplėtotą kruizų ir keltų tinklą, nors nedaugelis kerta tarptautines sienas.


Lenkija

Lenkija turi aktyvius keltų uostus Gdynėje, Gdanske ir Świnoujście su keltais į Vokietiją, Švediją ir Daniją.


Rusija

Rusija Baltijos jūroje turi du uostus, kuriuose reguliarus kruizinių keltų eismas. Sankt Peterburgas - Morskojus ir Kaliningradas. Sankt Peterburgas reguliariai kursuoja keltais į Helsinkį ir retkarčiais į Taliną su St. Peter Line, taip pat „ypatingus“ (kartą ar du per metus) reisus iš kitų didelių operatorių Baltijos jūroje vasaros metu.


Švedija

Švedija turi gana didelę jūrinę veiklą, o visoje šalyje yra daug keleivinių keltų uostų. Stokholme yra didžiulė keleivinių keltų pramonė, kur laivai plaukia visomis Baltijos jūros kryptimis. Malmėje ir kitose pietų Švedijos vietose taip pat daug keltų srautų į Vokietiją, Daniją ir Lenkiją.


Sklandžiam svetainės veikimui, jūsų naršymo patirties gerinimui bei rinkodarai naudojame slapukus. Spausdami sutinku ar toliau naršydami svetainėje, Jūs sutinkate su slapukų įrašymu. Daugiau informacijos